Historie EKOškoly

Jak to všechno  vzniklo...

Něco málo o EKOškole

Ekoškola (Eco-Schools) je mezinárodně uznávaný proces certifikace, při kterém školy získávají prestižní světové ocenění - titul Ekoškola. Mezinárodní organizace FEE (Foundation for Environmental Education), zastřešuje projekt na mezinárodní úrovni. Národním koordinátorem projektu je Sdružení TEREZA. Krajským koordinátorem pro Jihomoravský kraj je Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání. Nad projektem přijalo oficiální záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR.Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a rozpočtem hl. m. Prahy. Ekoškola je mezinárodní projekt existující od roku 1992. Jedná se o projekt určený základním i středním školám. Jeho cílem je propojit environmentální výchovu ve škole s konkrétními praktickými kroky, které vedou k ekologizaci jejího provozu.Protože jsou žáci plně zapojeni do celého procesu plánování, rozhodování a vlastní realizace všech činností v projektu, představuje Ekoškola ideální způsob, jak se vydat na smysluplnou cestu ochrany a zlepšování životního prostředí školy a jejího okolí.

Program Ekoškola je určen mateřským, základním a středním školám. Díky němu získáte motivované a odpovědné žáky, spolupracující učitele, zapojené rodiče i finanční úspory.

Ekoškoly snižují svůj dopad na životní prostředí a také zpříjemňují své prostředí pro žáky i zaměstnance školy.

Program Ekoškola přináší jedinečnou možnost, jak umožnit žákům ve škole řešit skutečné problémy a prožít radost z výsledků své práce. Životní prostředí se stává se něčím, co se jich týká a co mohou sami ovlivňovat.

Naše EKOškola

Ekoškola Povrly existuje od roku 2009. Původně projekt odstartovala paní učitelka Vaněčková, která Ekoškolu povznesla na vysokou úroveň.

Po 3 ziscích titulu Ekoškola převzala štafetu paní učitelka Strnadová, která svědomitě a pečlivě opatrovala Ekoškolu po jejím odchodu. Za ten rok toho stihla opravdu dost a posunula Ekoškolu v rámci spolupráce s dalšími organizacemi o pořádný kus dopředu.

V roce 2019 přisedla do jedoucího rychlíku paní učitelka Müllerová, která se spolupodílí na plnění tohoto mezinárodního projektu s nadšením a přáním v lepší svět.